24 sonuçtan 1-21 arası gösteriliyor

Mobilya Ayakları

Ülkemizde ve dünyada satılan mobilya sayısı günden güne artıyor. Satılan mobilyaların çoğu birbirinden farklı oluyor. Mobilya satın alanlar bunların yanında mobilya aksesuarları da satın alıyor. Aksesuarlar son yıllarda pek çok kişinin dikkatini çekiyor.

Mobilya Ayakları Niçin Kullanılır

Evlerde kullanılan koltuk ayakları farklı amaçlar için alınabiliyor. İnsanlar hoş bir görüntü elde edebilmek için, farklı dekorasyonlara sahip ürünler görmek için mobilya ayaklarını kullanıyor. Özellikle ev hanımları farklı tarzdaki mobilya ayaklarına bayılıyor.

Yalnızca evlerde değil iş yerlerinde de mobilya ayakları kullanılabiliyor. Kullanılan bu aksesuarlar yalnızca estetik görüntü elde etmek için kullanılmıyor. Mobilyaların yüksekte durmasını isteyenler de bu ürünü kullanıyor.

Her zevke ve her tarza uygun mobilya ayağı bulunabiliyor.

Mobilya Ayakları Nerede Kullanılır

Fabrika ve mağazalarda satılan koltuk ayak modelleri birçok kişi tarafından inceleniyor. Özellikle yeni evlenecek olan gençler bu modelleri yakından takip ediyor. Mobilya ayaklarının kullanılabileceği birçok alan bulunuyor. İnsanlar bu ürünleri zevklerine göre kullanabiliyor. Bazı kişiler yatak odasında kullanmayı tercih ederken bazıları oturma odasında kullanmayı tercih ediyor.

Her yıl değişik mobilya ayak modelleri çıkıyor. Her tarzdan model insanlarla buluşuyor. Mobilya ayaklarının kullanıldığı alanlar:

  • Koltuk ve kanepe
  • Yemek masası
  • Yatak ve baza

Mobilya ayaklarının plastik olanları her yerde kullanılamıyor.

Mobilya Ayakları Nasıl Olmalı

Mobilya ayağı almak isteyenler genelde metal ürünleri tercih ediyor. Metal ürünler diğerlerine göre daha şık, daha sade ve dayanıklı olarak kabul ediliyor. Alınacak olan ürün, ev veya iş yerindeki eşyaları tamamlarsa daha şık bir görüntü elde edilebiliyor.

Mobilya ayaklarının beyaz renkli olanları da fazla satılıyor. Çünkü bu renk, her tarzdan eşyaya yakışıyor. Mobilya ayaklarının kullanılacağı alanın düz ve pürüzsüz olması gerekiyor.

Son zamanlarda krom renkli aksesuarlar da fazlaca talep ediliyor.

Mobilya Ayakları Nereden Alınır

Mobilya ayaklarının satın alınabileceği birçok mağaza bulunuyor. Ancak uzmanlar her mağazadan alışveriş edilmemesi gerektiğini söylüyor. Çünkü bazı mağazalar kalitesiz ürünleri fahiş fiyatlara satabiliyor. Mağaza ayaklarının çelik olanları birçok kişi tarafından aranıyor.

Bu aksesuarlar yalnızca mağazalarda değil zincir marketlerde ve internette de satılabiliyor. Zincir marketlerde farklı markalar görülebiliyor. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde dikkatli olunması gerekiyor.

İnternet üzerinden alınan sehpa, koltuk, yatak gibi ürünlerde problem yaşanabiliyor.

Mobilya Ayaklarının Fiyatları

Mobilya ayaklarını baza için kullanmak isteyenler fiyat araştırması yapıyor. Bu aksesuarların belli bir fiyatı bulunmuyor. Seçilecek olan ürünün yapısına, kalitesine, modeline göre fiyat değişebiliyor. Bundan dolayı müşteriler aksesuarlara farklı ücretler ödüyor.

Son yıllarda geçme ayaklar çıkıyor. Bu ayaklar herhangi bir kuruluma gerek kalmadan kolay bir şekilde koltuğa takılabiliyor. Bu ürünlerin fiyatları diğerlerine göre daha pahalı oluyor.

Zincir marketlerde ve mağazalarda kredi kartı ile ödeme avantajı bulunuyor. Kredi kartı ile ödeme yapanlar aksesuarlara taksitle sahip olabiliyor. Taksit seçeneği çoğu müşterinin hoşuna gidiyor.

Mobilya Ayağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobilya ayağı alanlar vidalı modelleri tercih ediyor. Vidalı olanlar daha sağlam olarak görülüyor. Ancak alınacak ayağın kırık ve eksik olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Bazı ürünler eksik parça ile satılabiliyor. Ürünün kontrol edilip alınması gerekiyor. Mobilya ayaklarının farklı türleri bulunuyor. Kullanılacak alana en uygun olanı bulmak gerekiyor.

Koltuk ayaklarının kalitesiz olanları uzun yıllar kullanılamıyor. Kaliteli ayakları tercih edenler hiçbir sorun yaşamıyor. Mobilya ayaklarının kaliteli olup olmadığını anlamak için mağaza yetkililerinden yardım alınabiliyor.

Mobilya ayaklarının uygun ve kullanışlı olanlarını tercih etmek gerekiyor.

Masanızdan farklı malzemede olan masa ayakları, masanıza estetik ve sağlamlık kazandırarak dekorasyonunuzda göz alıcı bir etki oluşturacak!