Gösterilen sonuç sayısı: 7

Ingco CKLI2019 Li-ion 2x4Ah Akülü Taşıma Çantalı Beşli Kombo Set

Orijinal fiyat: 17.500,00 ₺.Şu andaki fiyat: 15.000,00 ₺.

RTRMAX RTM226 Kırıcı Delici Matkap

Orijinal fiyat: 7.000,00 ₺.Şu andaki fiyat: 5.600,00 ₺.

Kademeli Delme Ucu

Orijinal fiyat: 567,00 ₺.Şu andaki fiyat: 441,00 ₺.

Kademeli Delme Ucu Küçük

Orijinal fiyat: 283,50 ₺.Şu andaki fiyat: 220,50 ₺.

Matkap

Elektrikli el aletleri kategorisinde yer alan matkap demir, metal, ahşap, tahta, beton ve taş gibi materyaller üzerinden delik açmaya yarayan bir üründür. Matkaplar aynı zamanda vida yadımı ile bir şeyleri takmak veya monte etmek amacıyla da kullanılıyor. Elektrikli ve şarjlı olarak üretilen matkap çeşitleri şunlardır.

  • Darbeli matkap
  • Darbesiz matkap
  • Somun sıkma matkabı

Matkapların kullanım alanları oldukça geniş olup yapı ve tadilat işlerini profesyonel olarak yaparken aynı zamanda hobi amaçlı olarak da kullanabilirsiniz.

Darbeli Matkap

Makine ucuna takılan ürün ile yüzeye yapılan darbeler sonucunda delik açmaya yarayan bir matkap türüdür. Yüzeylere istenilen ayar düzeyinde duvar, beton, fayans ve tuğla gibi sert zeminlerde pratik bir şekilde delik açılmaktadır. Bu matkap türü aynı zamanda kırıcı delici olarak kullanılmaktadır.

Darbesiz Matkap

Darbe uygulamadan hızlı bir şekilde dönmesi ile delme işlemi gerçekleştirilmektedir. Darbesiz matkap türleri delim işleri yanından vida sıkma gibi işlerde kolaylık sunmaktadır. Özellikle üretilen şarjlı matkap türünü istediğiniz yere götürerek rahatlıkla kullanma avantajı bulunuyor. Darbesiz matkap darbeli matkapla kıyaslandığında tork gücü ve devir sayısının daha fazla olduğu görülüyor.

Somun Sıkma Matkabı

Matkap türleri arasında yer alan somun sıkma matkap çeşidi darbesi matkap tork gücü ve devir hızı oldukça fazladır. Yüzeylerde yer alan somunları daha kolay ve hızlı bir şekilde sıkılmasına yardımcı oluyor.

Matkapların Kullanım Alanları

İnşaat sektöründe kullanılan en önemli malzemelerden biri olan matkapların teknolojinin gelişmesiyle akülü olanlar ortaya çıkmıştır. Özellikle şarjlı olanların piyasaya sürülmesi işlerin daha rahat ve kolay yapılmasını sağlamıştır. Akülü matkapların şarjları dolu olduğu zaman ister iç mekanlarda ister dış mekanlarda kullanabilirsiniz.

Matkap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Matkap kullanımının yaygın olması ve fiyatın uygunluğu nedeniyle herkes tarafından satın alınmaktadır. Günümüzde matkaplar sadece delici amaçla kullanılmıyor. Aynı zamanda vidalama amacıyla kullanıldığı görülüyor. Vidalama sırasında herhangi bir dikkatsizlik nedeniyle elinize zarar verme durumu olabilir. Matkap kullanım esnasında bir kazaya sebebiyet verilmemesi için kullanım sırasında maske ve eldiven takılması önemli bir husustur. Delme işlemi yapılmadan tüm kontrollerin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor.

Kırıcı ve delici, şarjlı ve şarjsız matkap çeşitlerinde en çok tercih edilen modeller Asil Yapı Market'te bir tık uzağınızda!