Gösterilen sonuç sayısı: 2

Ingco CKLI2019 Li-ion 2x4Ah Akülü Taşıma Çantalı Beşli Kombo Set

Orijinal fiyat: 17.500,00 ₺.Şu andaki fiyat: 15.000,00 ₺.

RTRMAX RTM226 Kırıcı Delici Matkap

Orijinal fiyat: 7.000,00 ₺.Şu andaki fiyat: 5.600,00 ₺.

Kırıcı Delici

Ev ve iş yerlerinde yapılan günlük faaliyetler olan tadilat, tamirat ve montaj gibi durumlarda bazı elektrikli el aletleri kullanılmaktadır. Bu işlemlerin doğru ve rahat yapılması için bu araçlar oldukça önemlidir. Bu aletlerden bazıları elektrik enerjisi ile çalışırken bazıları ise elektriksiz basit ev aletleri olarak nitelendirilmektedir.

Günlük hayatta işleri kolaylaştıran elektrikli el aletleri grubunda kırıcı delici matkap yer almaktadır.

Zor İşlere Karşı Kırıcı Delici Aletler

Elektrikli el aletleri grubunda yer alan malzemeler oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu grupta yer alan farklı Kırıcı ürünler arsında özellikle delmek ve kırmak amacıyla hilti matkap insanlara oldukça yaralı olmaktadır. Kırıcı ve delici olarak bilinen malzemeler delme işlemleri yanı sıra kırma işlerinde kullanıldığını gösteriyor.

Kırıcı ve Deliciler Ne İşe Yarar?

Temel iki fonksiyonu olan kırıcı ve deliciler dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıları bulunuyor. Bu aletlerin birinci özelliği kırma özelliği olarak ön plana çıkıyor. Kırılmak istenen bir yer ile delik açılmış bir yerin daha genişletilmesi gibi durumlarda bu aletlerden yararlanılıyor. Hilti aletine uygun kırıcı uçla bu işlem uygulanmaktadır.

Kırıcı ve delici aletlerin bir diğer özelliği ise delmek fonksiyonudur. Herhangi bir deliğin açılması veya büyütülmesi gibi durumlarda matkaba uygun uç kullanılarak bu işlem yapılmaktadır. Aynı zamanda matkaplar darbeli ve darbesiz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Özellikle sert zeminlerin delme işlemlerinde darbeli etkisi olan aletin kullanılması işlemin daha kolay yapılmasına olanak sunuyor.

Hilti Nedir Ne işe Yarar?

Taş kırabilen, delik açabilen, maden aramalarında sert kayaları kırabilen ve değişik işlerden kullanılan aletlere hilti deniliyor. Günümüzde inşaat, maden, belediye ve arkeoloji gibi sektörlerde hilti kullanımı oldukça yaygındır. Hiltinin en önemli görevleri arasında yer alan kırıcı, delici ve parçalayıcı gibi işlemler insanların hayatını kolaylaştırmaktadır.

Bu aletlerin çalışma mantığı elektrik gücü ile oluşturan hava basıncının güçlü ve dayanıklı uçlu aparat ile işlev gören bir alettir. Hiltilerde kullanılan uçların girintili ve çıkıntılı olması daha fazla işlev görmesini sağlamaktadır.

Kırıcı ve Delici Aletlerin Faydaları

Günümüzde piyasada yer alan kırıcı ve deliciler farklı seçeneklerle satışa sunuluyor. Tek başına delici özelliği olan, tek başına kırıcı özelliği olan aletler aynı zamanda iki fonksiyonu bir arada barındıran el aleti - kırıcı delici bulunmaktadır. Üretim özelliklerine ve farklı tasarımlarına göre değişen bu aletler insanların yaşamında birçok işin daha kolay yapılmasına olanak sunuyor. El aletleri grubunda yer alan bu aletlerin taşınabilir olması oldukça önemli bir tercih konusu olmaktadır. Kırıcı ve delici özellikleri yanında vidalama özelliğinin de etkilenmesi kullanımını daha da yaygınlaşmıştır.

Tadilat İşlerin Vazgeçilmezi Kırıcı Deliciler

Mermer, seramik ve sert yüzeylerin normal matkaplarla kırılması daha güçken kırıcı ve deliciler ile yapılması olduk kolay olmaktadır. Tadilat işlerinin bir numaralı cihazı olan kırıcı delici aletlerin üç ayrı çalışma modu bulunuyor.

  • Darbeli matkap modu
  • Darbesiz matkap modu
  • Kırıcı mod

Özellikle kırıcı ve delici mod diğer matkaplardan daha fonksiyonel olmaktadır. Kırıcı ve delici aletler işlev olarak insanların hayatlarında büyük kolaylık sağlamaktadır. Son derece kullanışlı olan bu aletler aynı zamanda kapasite ve iş alanları diğerlerinden daha geniştir.

Kırıcı ve Delici Aletlerde Kullanılan Aparatlar

Teknoloji ve sanayinin gelişmesiyle hem aletler hem aletlerle beraber kullanılan aparatlar da geliştirilmiştir. Bir alet kullanırken işin daha kolay ve profesyonel yapılması için aparatlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Matkap ve benzeri araçlarda kırma ve delme işlemleri yapılırken cihazın çalışmasını sağlayan bir motor ve piston bulunmaktadır. Bu parçaların güç seçenekleri yapılan işlere göre değişmektedir. Aynı zamanda bu ürünlerin gücüne uygun aparatların kullanılması daha çok verim alınmasını sağlar.

Kırıcı ve Delici El Aletlerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektrikli el aletleri kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle kırma, delme ve keskileme gibi durumlarda kullanılan cihazlar kullanılırken mutlaka güvenlik gözlüğü takılması gerekir. Aletler kullanılmadan önce kullanma kılavuzu dikkatli bir şekilde okunup o doğrultuda işlemler yapılmalıdır. Ayrıca günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan şarjlı el aletlerinin belli aralıklarla şarj edilmesi gerekmektedir.

Kırıcı- Delici El Aletleri Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Başta matkap ve diğer malzemeler satın alınırken bir takım hususlar bulunuyor. Matkap alınırken kırma ve delme özelliklerini barındıran olanların tercih edilmesi gerekir. Kaliteli ve markalı olanların satın alınması uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanmanızı sağlar. Ayrıca matkaplarla beraber kullanılan aparatların seçimi de oldukça önemlidir:

Kırıcı ve Delici El Aletleri Fiyatları

Kırıcı ve delici aletler, birçok ihtiyacın giderilmesini sağlayan geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürün seçenekleri arasında amatör yapılı olanlar mevcutken aynı zamanda profesyonel kırıcı delici özelliklere sahip cihazlar da bulunuyor. Son yıllarda üretilen kırıcı ve deliciler daha az enerjiye ihtiyaç duyulurken aynı zamanda güçlü bir motora sahip olmaktadır.

Bu ürünlerin kullanım amaçları göz önünde bulundurularak üretilmesi daha uzun ömürlü olmasını sağlamıştır. Üretilen malzemelerin fonksiyonlarına, özelliklerine ve kalitelerine göre hilti fiyatları değişebilmektedir.

Kırıcı delici matkap çeşitlerinde en çok tercih edilen modeller Asil Yapı Market'te bir tık uzağınızda!