Alüminyum Cumbalı Menteşe

Orijinal fiyat: 45,00 ₺.Şu andaki fiyat: 40,00 ₺.

Çelik Yönsüz Düz Menteşe

Orijinal fiyat: 30,00 ₺.Şu andaki fiyat: 20,00 ₺.

Demir Doğrama Sürgüsü

Orijinal fiyat: 50,00 ₺.Şu andaki fiyat: 40,00 ₺.

Gömme Sürgü

Orijinal fiyat: 30,00 ₺.Şu andaki fiyat: 20,00 ₺.

Kapak İticili Çıt Çıt

Orijinal fiyat: 45,00 ₺.Şu andaki fiyat: 35,00 ₺.

Kelebek Sürgü

Orijinal fiyat: 42,00 ₺.Şu andaki fiyat: 30,00 ₺.

Klas Sürgü

Orijinal fiyat: 35,00 ₺.Şu andaki fiyat: 25,00 ₺.

Samet Master Frenli Düz Kapak Menteşesi

Orijinal fiyat: 60,00 ₺.Şu andaki fiyat: 50,00 ₺.

Saten Klas Sürgü

Orijinal fiyat: 49,00 ₺.Şu andaki fiyat: 35,00 ₺.

Menteşe Çeşitleri

Dolap, kapı pencerelerin kolaylıkla açılıp kapanmasını sağlayan menteşelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Farklı malzemelerden yapılan menteşe çeşitleri monte edilecek dolap, kapı, pencere gibi mobilyaların ihtiyacına ve yapısına göre tasarlanıyor. Dolap menteşesi sıkça kullanılan menteşeler arasında yer alıyor. Menteşe seçenekleri arasında Açılı, Alüminyum, Cam, Dereceli, Sac menteşe, Frenli, Çelik menteşe, Kuyruklu gibi birçok farklı seçenek bulunuyor.

Dolap Menteşe Çeşitleri

Çok sık kullanılan dolap menteşesi çeşitleri arasında, düz yaprak menteşe, milli menteşe, profil menteşe, tas menteşe, paravan kapı menteşesi, boş menteşe, çarpma kapı menteşesi, bindirme kapı menteşesi ve çift kapak menteşesi bulunuyor. Elbise ve büro dolapları gibi uzun kapaklı mobilyalara, düşme kapaklara, kitaplık ve ağır kapaklara takılan yaprak menteşe türüne boy menteşe deniliyor.

Yine mobilya iç kapaklarında ya da iç kısımda kullanılan menteşe çeşitlerine ise deve boy menteşe adı verilir. 180 derece menteşe olarak bilinen robot menteşeler en sık kullanılan menteşelerdendir. Dolapların rahat ve kolay açılıp kapanmasını sağlayan birçok dolap menteşe çeşidinin yanında bazı kapak ve pencereler için özel menteşe çeşitleri de bulunmaktadır.

Özel Dolap Menteşeleri

Her ne kadar piyasada her çeşit menteşe kolaylıkla bulunabilse bile bazı mobilyalar için uygun malzeme ve ölçülerden yapılan menteşe çeşitleri bulunur. 90 derece, 45 derece gibi farklı ölçülerde bulunan menteşelerin yanı sıra bazı kapı ve demir kapı menteşeleri de özel ölçülerde üretilmektedir. Panjur ve pencere kanatlarında, sandık ve bavul kapaklarında ise kullanılan menteşe türü Mil menteşedir.

Asil Yapı Market, dayanıklı menteşe çeşitleriyle projelerinizi destekler. Farklı malzeme ve stillerde sunulan menteşe çeşitleri güvenilir montaj sunar.