Çekmece Rayı

Çekmece rayları ev içi düzenleme sistemi içerisinde önemli bir yere sahiptir. Birçok müşteri tarafından tercih edilen bu ray sistemleri, farklı çeşitlere ayrılır. Sitemiz bünyesinde sunduğumuz ürünler uzman çalışanlar yardımıyla güvenilir bir şekilde sizlere iletilir. Aynı zamanda ürünler hakkında herhangi bir sorun ile karşılaştığınız durumlarda erken müdahale edilerek sorunlar çözüme kavuşturulur. Çekmece ray çeşitleri frenli raylar, açılımlı raylar gibi kategorilere ayrılarak müşterilerimize ulaştırılır. Ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilmek adına sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Çekmece Rayı Kullanım Alanları

Çekmece rayları farklı sektörler içerisinde tercih edilebilirler. Bu rayların pek çok kullanım amacı olduğunu unutmamak gerekir. Ray kullanımı işlevsel olarak birçok materyalin daha esnek bir şekilde hareket etmesini sağlar. Aynı zamanda çekmece rayı çeşitlerinin her bir alan için seçilmesi gereken materyali değişkenlik gösterebilir.

Bu hususta çekmece raylarımızın kullanım alanları için;

  • İnşaat sektörü için beyaz çekemece ray sistemleri ve frenleme mekanizmaları
  • Geniş konut alanları için tek açılımlı tandem tipi raylar ve teleskopik çekmece rayları
  • Mutfak içleri için fren teleskopik çekmece rayları ya da çift açılımlı yaylar
  • Banyolar için tek açılımlı fren yaylar
  • Salon takımları için tek açılımlı tandem tipi raylar

Uygun olabilir. Her bir alan içerisinde farklı kullanım mekanizmalarına sahip olabilen bu ürünlerin kullanım ömürleri uzundur. Ayrıca kaliteli bir yapı malzemesine sahiptirler. Sitemizde yer alan ürünleri hangi alan içerisinde kullanacağınız bu açıdan önem arz eder.

Çekmece Rayı Çeşitleri Nelerdir

Çekmece raylarının çeşitleri kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterir. Bu ürünlerin satışını sağlarken kullanılacak olan alanları dikkate alarak yönlendirme imkânı sağlarız. Aynı zamanda çekmece raylarının her bir klasik çeşidi için ek materyallerde sunma imkânına sahibiz.

Çekmece ray çeşitlerimiz ise;

  • Fren raylar
  • Tek açılımlı tandem tipi fren raylar
  • Çift açılımlı fren raylar
  • Tandem Box tipi raylar
  • Bilyalı çekmece raylar

Şeklinde açıklanabilir. Bu hırdavat malzemelerini kullanmadan önce uzmanlardan görüş alınması ve tadilat işlemlerinin gerçekleştirilmesi önemlidir.

Çekmece Rayı Fiyatları

Her bir kategori içerisinde yer alan ürünlerimizde siyah, beyaz gibi renklerde farklı fiyatlandırma seçenekleri uygulayabiliyoruz. Bu noktada sıklıkla tercih edilen mobilya aksesuarlarına öncelik verebilmekte, ürünlerin materyallerine yönelik fiyat seçenek değerlendirmemeleri gerçekleştirebilmekteyiz. Çekmece raylarımız ortalama olarak 50-100 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Çekmece Raylarının Boşluğu Kaç Cam Olmalıdır

Çekmece ray boşlukları fren raylar, mandallı raylar gibi kullanımlar için değişkenlik gösterebilse de kenarlarda 2,4 ya da 2,7 cm gibi bir boşluk bırakılması gereklidir. Boşluk detayları farklı markalar ve modeller için değişkenlik gösterebilse de benzer bir yapıya sahiptirler.

Ürünlerin kullanımlarında basaç yaparak ürünlerin rayları kontrol edilebilir. Verilen değerler çekmece yapımı gerçekleştirecek bireyler için önem arz eder.

Çekmece kullanım deneyimine işlevsel rahatlık katan çekmece rayı modelleri Asil Yapı Market'te! Frenli ve teleskopik, birçok model burada.