Gösterilen sonuç sayısı: 2

Ceviz Epoksi Yemek Masası

Orijinal fiyat: 21.910,00 ₺.Şu andaki fiyat: 18.571,00 ₺.

Epoksi Yemek Masası

Orijinal fiyat: 77.070,00 ₺.Şu andaki fiyat: 65.236,50 ₺.

Epoksi Masa

Mobilya ürünlerinde her zaman yeni ve dikkat çeken tasarımlar tercih edilir. Son dönemlerin yeni trendleri arasında epoksi masa çeşitleri yer alıyor. Ürün kategori bölümleri incelenirken, masa ve sehpa çeşitlerinde daha doğal görüntülü yeni tasarımlara öncelik veriliyor.

Farklı ağaç ürünleri farklı tasarımlarla masa ya da sehpalara dönüştürülüyor ve en iyi dekorasyon ürünü olması sağlanıyor eviniz ya da iş yeriniz için epoksi ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Ahşap dekorasyonunda masalara daha iyi ve dikkat çekici görüntünün oluşturulabilmesi için tercih edilen ürünlerde epoksi malzemelerine daha fazla yer veriliyor.

Epoksi Masa Nedir?

Masa tasarımları kullanılan malzeme türlerine göre özel çalışmalarla yapılıyor. Epoxy masa çeşitleri, özel ağaç türleri kullanılarak yapılan ve ahşap üzerindeki boşlukların epoksi malzemesi ile doldurularak şık görüntü oluşturulan masaladır.

Ev ve ofis dekorasyonlarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. Masa yapımında kullanılacak olan ağaç kütük yapısında özel tasarımlarla oyma işlemleri yapılarak istenilen şekiller verilebiliyor. Estetik bir görünüm oluşturulduktan sonra özel malzemeler kullanılarak uzun ömürlü masa tasarımları ortaya konuluyor.

Epoksi Masa Nasıl Yapılır?

Epoxy masa yapımında ağaç türünün önemi her zaman büyüktür. Seçilen ağaç türü hem iyi bir görünüm oluşturmalı hem de uzun ömürlü olmalıdır. Epoksi ahşap masa yapımında, ahşap, epoksi reçinesi, oyma işlemlerinde kullanılan malzemeler, sertleştirici vernik gibi farklı ürünler kullanılır.

Daha şık bir masa tasarlayabilmek için tek parça ürünler tercih edilir. Masa için ölçülendirme yapıldıktan sonra tasarıma göre oyma işlemleri ile masa yapımına başlanır. Oyma işleminden sonra boşluklar epoksi reçine ile doldurularak parlatma ve düzgün görünüm işlemleri uygulanarak masa yapımı tamamlanıyor.

Epoksi Masa Yapımı

Epoksi masa modellerini kategori bölümünden inceleyenler masaların nasıl yapıldığı konusunda da bilgi alabiliyor. Epoksi masa yapımı uzmanlık isteyen bir iştir ve ahşap üzerinde yapılan oyma işlemlerinde yüzeyin pürüzsüz olmasına dikkat edilir. Çam ağaçları dayanıklılığından dolayı en çok tercih edilen ahşap türüdür.

Ahşap üzerinden oyma işlemleri yapılırken ahşap kalınlığının yarı ölçüsü derinliğinde olmalıdır. Epoksi reçinesinin tasarım dışına çıkmaması için oyma işlemleri ona göre yapılır.

Epoksi uygulaması yapılırken uygulama zeminini sıcaklığının 20 derece üzerinde olması gerekiyor. Bunun için ihtiyaç duyulduğunda ortam ya da ürün yüzeyi ısıtma işlemi yapılıyor.

Epoksi Masa Modelleri

Epoksi kütük masa çeşitleri kullanım yerlerine göre modelleme yapılıyor. Epoksi ahşap masa ürünleri ile evinde ya da ofisinde dekorasyon çalışması yapmak isteyenler birçok model arasından seçim yapabiliyor. Özel tasarımlarlar oluşturulan masa modelleri arasında şunlar yer alıyor.

  • Şeffaf epoksi mutfak masası,
  • Şeffaf epoksi oval kenarlı yemek masası,
  • Yuvarlak epoksi şeffaf masa,
  • Ağaç türlerine göre masa model seçenekleri,

Masa yapımında farklı ahşap türleri ve tasarımları kullanıldığı için model sayısı çok fazladır.

Epoksi Masa Hangi Ağaçtan Yapılır?

Ağaçtan masa modelleri hakkında bilgi almak isteyenler, hangi ağaçlardan masaların yapılacağını araştırıyor. Epoksi kütük masa yapımında farklı ağaç türleri kullanılabiliyor. Daha çok dayanıklılığı fazla olan sert yapılı ağaç türleri tercih ediliyor. Dekor amaçlı farklı tasarımların yapımında daha çok ladin ağaç türü tercih ediliyor.

Ağaç türü seçimi yapılırken, dayanıklılık ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra ağaç yapısının oluşturacağı görüntüye de önem veriliyor. Ağaç üzerinde oluşturulacak olan oyma yerlerine konulacak epoksi reçinesi ve sertleştirici vernik türleri istenilen görüntünün oluşmasını sağlayacaktır.

Epoksi Masa İçin Neler Gerekli?

Ağaçtan masa modelleri çeşitlerini tercih edenler, masa yapımında kullanılan malzemelerin neler olduğunu bilmelidir. Masa kategorileri arasından seçim yapılırken ceviz ağacından yapılanlar daha fazla dikkat çekiyor.

Masa tasarımlarında nelerin gerekli olduğu, ürün özellikleri incelendiğinde görülebiliyor. Gerekli malzemeler arasında, epoksi reçinesi, epoksi sertleştiricisi kullanılan iki ana malzemedir. Ahşap türü masanın ana yapısını oluştururken ortaya çıkacak olan görünüme katkı sunuyor.

Epoksi Malzeme

Epoksi masa yapımı için gerekli olan malzemelerin neler olduğunu araştırırken, epoksi malzemelerin neler olduğu bilinmelidir. Masa, sehpa ve çeşitli ahşap dekorasyon ürünlerinde kullanılan kimyasal reçinedir ve yapıştırıcı malzemeler, epoksi malzemelerdir. Kullanıldığı yerde asit, su, alkali gibi maddelere karşı yüksek direnç gösteriyor.

Epoksi kullanılarak yapılan masa tasarımları fiyatları ürünlerin model ve büyüklük yapılarına göre değişiyor. Tüm modellerin fiyatlarının farklı olması tamamen işçilik ve kullanılan malzeme türüne göre değişiyor.

Epoksi Masa Yapımındaki Püf Noktalar

Doğal bir ağaç görünümünde masa türüne sahip olmak istediğinizde ürün özellikleri ve yapımı hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Epoksi reçinenin doğru uygulanmış olması dikkat edilmesi gereken püf noktaları arasında yer alıyor. Masa yapımındaki en önemli püf noktası, kullanılan epoksi miktarıdır.

Ağaç üzerinde açılan oyuk durumuna göre yeterli miktarda kullanılmış olmalıdır. Fazla kullanma ya da az kullanma görüntüde istenilen kalitenin oluşmamasına neden olabilecektir. Masalarda epoksi iki kat kullanılmalıdır. Birinci kat üzerine zımparalama yapılır ve ikinci kat ahşap koruyucu ile daha parlak görüntünün oluşmasını sağlar.

Epoksi Masa Seçimi

Evlerde yapılacak olan dekorasyonlarda ahşap ürünler her zaman ilk sırada yer alıyor. Epoksi ile özel tasarlanan ahşap masalarda, naturel görüntüye önem verilir. Masa seçimi yapılırken, kullanılacak alanın büyüklük durumuna ve diğer dekor ürünlerine göre yapılmalıdır. Farklı ölçülerde ve şekillerde tasarlanan masalar arasından seçim yapılırken, ağaç türüne ve fiyatına dikkat edilir.

Ev veya iş yerinizin dekorasyonunda Asil Yapı'nın usta işi ahşap epoksi masa modellerini seçerek trendlere ayak uydurun.