Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Ahşap Zigon Sehpa

Evinizin şıklığını pekiştirecek sehpalar evinizin dekoratif eşyaları içerisinde vazgeçilmez eşyalardır. Sehpa çeşitleri arasında ahşap zigon sehpalar hem dekoratifliği ve kullanışlılığıyla sizi memnun ederken hem de fiyatları ile cebinizi rahatlatacaktır. Sehpanın görüntüsünde yer alan doğal dokular korunurken evinizi asil bir görüntüye kavuşturabilir ürünün kullanışlılığı ile kendinize de keyifli dakikalar yaşatabilirsiniz. Ürünler arasında en çok tercih edilen ahşap 3 lü zigon sehpa alınabilecek ve tercih edilebilecek sehpalar arasında en başta gelir.

Zigon Sehpalar Neden Tercih Edilir?

Çoğu ev kadınlarının kararsız kaldıkları en büyük alan ev düzenlemesi ve günlük eşya seçimidir. Bu anlam da evin günlük ihtiyaç duyduğu eşyalar arasında yer alan zigon sehpalar kullanışlı olmasının yanı sıra maliyetleri bakımından da çoğu ev kadınının bütçesine uygunluğu ile ulaşılabilir olmaktadır.

Sehpa Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burada en önemli kıstasın evinizin içerisine rengi ve modeli ile uygun olacak sehpa takımı seçmenizdir. Seçeceğiniz sehpa takımı ile birlikte mobilyalarınızın renk uyumu ve duvarlarınızın renk uyumu da son derece önemli olacaktır. Evinizin kullanışına sunacağınız sehpa takımı rahat olmalı ve konfor düzeyinize katkı sağlayarak sizi tatmin etmelidir.

Sehpa Kullanımında Dikkat Edilecekler

Sehpalar genel itibariyle çeşitleri itibariyle zigon sehpalar ve 3 lü zigon sehpa modellerinden oluşmaktadır. Misafir kalabalıklarını ağırlayan evler de daha konforlu ve geniş kullanım imkanı veren  zigon sehpalar kullanılması durumunda yer anlamında dezavantaj yaşamanız son bulmuş olacaktır. Orta sehpa modellerinden tercih edilirse evinizin içerisinde kapladığı alanda azalacağından görsel ve kullanış açısında da sizi mutlu edecektir. Ayrıca sehpanın kullanımına bağlı bazı yıpranmalar ve cila kalkmaları yaşanabilir, sehpanızın cilası zarar görmemesi için üzerine sıcak tabanlı herhangi bir eşya konulmamalıdır, ahşap koruyucu ve bardak altlığı kullanılmalıdır.

Sehpa Modelleri

Sehpa modelleri belirlenirken yapıldıkları ham maddeye ve malzemeye göre isim alırlar. Örneğin sadece ham ağaç ve kütük kullanılarak yapılan sehpalara naturel denmekteyken sırasıyla ceviz ağacından, ladin ağacından ve genellikle çam ağaçlarından yapılan modeller de mağazalarda sıkça bulunmaktadır.

Ayrıca ceviz ağacından yapılan modeller de oldukça kullanışlı modellerdir. Doğal ağaçlardan kesilen tek parça sehpa alabileceğiniz gibi asimetrik modeller ve katlanabilir modeller de sıkça raflar da yer almaktadır. Modelleri tercih ederken dikkat edebileceğiniz noktalar sırasıyla;

  • Evinizin ölçüsü ve salonunuzun büyüklüğü
  • Duvarınızın ve halınızın renk yoğunluğu
  • Sehpanın kullanılacağı yerler
  • Sehpa takımının fiyatlarının size oluşturacağı maliyet

Bu unsurlar alışverişten önce düşünülmeli ve karara bağlanılmalıdır. Ayrıca alışveriş yapmadan önce internet üzerinden model ve fiyat araştırması yapabilir görseller üzerinden de alacağınız modeli tercih edebilir belirleyebilirsiniz. Bu anlamda mağazaları ziyaret ederek modeller hakkında fiyat ve bilgi alabilir taksitlendirme ve nakliye gibi size daha sonradan yük getirmesi muhtemel durumları sorgulayabilirsiniz.

Bazı firmalar ürünlerine garanti de vermektedir, alışveriş yaptığınız firmada çalışan müşteri danışmanınıza garanti ve satış sonrası hizmetler anlamında sorular sorarak bilgi alabilir satıştan sonra ürününüzü kullanırken yaşanacak bazı sorunları peşinen engellemiş olursunuz.

Asil Yapı ustalığıyla buluşan ahşap zigon sehpa modelleri, şık görünümleriyle dekorasyonunuza estetik dokunuş sunar, pratik kullanımıyla kolaylık katar.