Gösterilen sonuç sayısı: 2

Kırmızı Sprey Boya

Orijinal fiyat: 88,20 ₺.Şu andaki fiyat: 63,00 ₺.

Mavi Sprey Boya

Orijinal fiyat: 88,20 ₺.Şu andaki fiyat: 63,00 ₺.

Ahşap Boyası

Ahşap boyası, oldukça fazla kullanışa sahip olan bir materyal ya da eşyadır. Ahşap boyasının diğer bir adı da mobilya boyası olup oldukça fazla kullanışlıdır.

Ahşap Boyası Nedir?

Ahşap boyası diğer bir adı ile mobilya boyası eskimiş olan herhangi bir eşyayı boyamak için kullanılır. Herhangi bir alanın boyanması istenildiğinde bu boya kullanım gösterilir. Ahşap boyası sayesinde kişiler eşyalarında daha hoş bir görüntüye sahip olurlar. Bu sayede istedikleri görüntüye ulaşmış ve bu şekilde de eşyalarını yenilemiş olurlar.

Ahşap Boyası Nerelerde Kullanılır?

Ahşap boyası ya da diğer adı ile mobilya boyası her alanda kullanım gösterilebilir. Kullanımı oldukça rahat olan bu boya sayesinde eski eşyalar yeni bir görünüme sahip olurlar. Ahşap boyası genel olarak şu eşyaları boyamak için kullanılır;

  • Ahşap tepsi,
  • Ahşap masa,
  • Ahşap sehpa
  • Ahşap herhangi bir mobilya bu boyalar ile boyanabilir.

Ahşap boyası kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilebilir. Bu boya aynı zamanda kapı boyamak için de kullanılabilir. Kişiler eskimiş kapılarını değiştirmek istediklerinde değişik arayışlar içerisine girer. Bu eski görüntüden rahatsız olmaya başlarlar. Daha sonra ahşap boyası ile karşılaşırlar. Kapı boyası fiyatları oldukça düşük olduğu için kişiler bu fırsatı rahat bir şekilde değerlendirir.

Mobilya Boyası Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobilya boyası ya da ahşap boyası kullanılır iken dikkat edilmesi gereken çok fazla madde olmasa da dikkat edildiğinde daha hoş görüntü elde edilecek maddeler vardır. İlk olarak boya yapılacak alanın pürüzsüz olması çok fazla önemlidir. Bundan dolayı boya yapılacak alan zımpara ile güzelce zımparalanmalıdır.

Aynı zamanda ahşap üzerine ahşap koruyucu sürülmelidir. Daha sonra boya eğer su bazlı ahşap boyası ise su ile karıştırılmalıdır. Daha sonra boya sürüleceği alana sürülmelidir. Son olarak vernik atılmalıdır. Eğer boya vernikli ahşap boyası ise vernik atılmaz. Aynı zamanda mobilya boyası fiyatları da çok merak edilenler arasındadır.

Ahşap Boyası Fiyatları Neye Göre Değişir?

Ahşap boyası fiyatları, genel olarak ucuz olsa bazı durumlarda maliyeti fazla olabilir. Bu durumlar beyaz ile bir alanın boyanmak istemesi olabilir. Kişiler beyaz ahşap boyası fiyatlarının fazla olmasından ya da boyayı fazla almaları gerektiğinden çekinirler. Sonuç olarak daha az miktarda boya alırlar. Daha sonra da istedikleri rengi elde edemez ve sonuçtan da hiç memnun olmazlar. Aynı zamanda boyayı sürmeden önce ahşap koruyucu sürmeleri de gerekir. Yine kişiler ahşap koruyucuyu sürmez ise istenilen sonuç elde edilemez. Diğer bir durum ise vernik atılmaması ya da boyanın vernikli ahşap boyası olmamasıdır. Son olarak karşılaşılabilecek durum ise boyanın su bazlı ahşap boyası olduğu halde su ile karıştırılmamasıdır.

Boya Hangi Renklerde Olur?

Ahşap boyası çeşitli renklere sahip olabilir. Her renge sahip olabilir. Aynı zamanda renkler birbirine karıştırılarak değişik türden renkler elde edilebilir. En çok kullanılan renkler arasında beyaz ahşap boyası yer alır. Bu boya neredeyse her renk ile karıştırılabilir. Genel olarak renklerin açılması için kullanılır. Koyu renk istemeyen kişiler seçtikleri rengin daha açık bir tonda olması için bu rengi kullanırlar. Aynı zamanda ahşap boyası kapı boyamak için de kullanılabilir. Bu boya kullanılır iken kapı boyası fiyatları oldukça fazla araştırılır. En uygunu seçilir ve satın alınır.

Boya Nerelerde Satılır?

Ahşap boyası her yerde satılabilir. Ancak boyanın iyi bir kaliteye sahip olması çok önemlidir. İyi bir kalite demek de boyanın rengini oldukça güzel bir şekilde vermesidir. Bu fark en çok beyaz ahşap boyası kullanıldığında fark edilir. Beyaz renk kendini kolay kolay göstermez. Bundan dolayı da ahşap boyası fiyatları ya da mobilya boyası fiyatları dikkate alınmadan beyaz boya seçilmelidir. Aynı zamanda ahşap koruyucu da oldukça fazla önemlidir ve kesinlikle alınmalıdır. Diğer bir faktör de boyanın vernikli ahşap boyası olmasıdır. Vernik sayesinde boya korunur. Bundan dolayı da vernik çok fazla kullanılmalıdır. Aynı zamanda su bazlı ahşap boyası da oldukça önemlidir.

Kapı Boyası Fiyatları Nasıldır?

Kapı boyası fiyatları yeni bir kapı almaktan ise daha karlıdır. Sadece biraz işçilik ister. Sonucunda hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Kişiler çoğu sonucu gördüğünde kapısını boyamayı düşünmese de boyamaya karar verir. Mobilya boyası fiyatları ya da ahşap boyası fiyatları oldukça uygundur. Bundan dolayı da çok fazla tercih edilir. Kişiler mobilyalarını boyadıklarında hoş bir görüntü ile karşılaşırlar ve çok fazla memnun olurlar.

Tamirat ve tadilatta doğal ahşabın görünümünü koruyan ve ömrünü artıran kolay uygulanabilir ahşap boyası Asil Yapı Market'te!