Tek bir sonuç gösteriliyor

Samet Master Frenli Düz Kapak Menteşesi

90,00 
 • Samet Master Frenli Düz Kapak Menteşesi
 • Aynı gün gönderim yapılır.

Dolap Menteşesi

Dolap menteşesi, dolap kapaklarını dolaba takmak için oldukça fazla kullanılır. Eğer dolap kapakları sabitlenmez ise dolap kapakları sağlam olmaz ve hareket etmez. Dolaplara menteşe takılmaz ise dolaplar açılım göstermez. Çünkü dolapların açılmasını sağlayan ve dolap kapaklarını sabitleyen menteşelerdir. Eğer bunun yerine başka bir malzeme takılır ise dolap açılmaz. Bu da istenilen ve beklenilen bir durum değildir. Bundan dolayı da menteşe oldukça fazla kullanım gösterilir.

Dolap Menteşesi Nedir?

Dolap menteşesi, dolapların dışarıdan herhangi bir etki almaması için takılan kapakları sabitlemek için kullanım gösterilir. Dolap kapakları, dışarıdaki tozun ve kirin kıyafetlere bulaşmamasını sağlar. Kapak da takılırken çeşitli akıllı vida tarzında malzemeler kullanılır. Dolap menteşe çeşitleri de bunlardan birisidir. Kullanımı oldukça kolaydır ve hoş bir görüntü ortaya çıkarır.

Menteşe Çeşitleri Nelerdir?

Menteşenin oldukça fazla çeşitleri vardır. Bu çeşitlerin olmasının sebebi ise kapak boyutlarının ya da yapısının farklı olmasıdır. Yapısı ya da boyutu değişince menteşenin boyu ya da yapısı da değişiklik gösterir.

Bu menteşe çeşitleri de şöyledir;

 • Düz,
 • Deve,
 • Robot,
 • Kapak,
 • 90 Derece Menteşe,
 • 45 Derece Menteşe,
 • Kapak Menteşe, • Kapı Menteşe,
 • Kuyruklu Menteşe,
 • Mil
 • Sac
 • Alüminyum
 • Çelik.

Bunlar menteşe çeşitleri olup rahat bir şekilde kullanım gösterilir. Menteşe çeşitleri aynı zamanda kullanım alanına göre de değişim gösterir. Dolaplarda kullanılan menteşeler; dolap menteşe çeşitleri olarak bilinir. Dolap menteşe çeşitleri oldukça fazla olup dolabın yapısına ve boyutuna göre değişiklik gösterir.

Dolap menteşe çeşitleri aynı zamanda dolabın kalınlığına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda menteşeler demir kapı gibi kapılarda da kullanım gösterebilir. Demir kapı alanlarında kullanılan menteşeler daha kalın bir yapıya sahip olurlar. Bunun sebebi de demir kapı gibi kapıların daha kalın yapıda olmasıdır. Çelik kapılarda da önemi büyüktür. Çelik kapılarda da bu kapıya uygun olmalıdır.

Dolap Menteşe Fiyatları Neye Göre Değişir?

Dolap menteşe fiyatları, dolabın yapısına göre değişiklik gösterir. Eğer dolap özel olarak yapıldı ise değişik türden menteşe gerekebilir. Bu durumda da menteşe fiyatları artış gösterir. Menteşe çeşitleri; düz, deve, robot, 90 derece menteşe, 45 derece menteşe, kapak, kapı, kuyruklu, mil, sac, çelik, alüminyum. Bu çeşitlerin yapısı değiştirilmek istenildiği zaman fiyatlarda da artış görülür. Bunun sebebi uğraş oluşması ya da işçilik olmasıdır. Demir kapı da fiyat artış gösterir.

Dolap Menteşe Çeşitleri Nerelerde Satılır?

Dolap menteşe çeşitleri oldukça kullanışlı olan malzemelerdir. Menteşe fiyatları arasında da uygundur. Dolap; içerisine eşya konularak düzenli bir görüntü oluşmasını sağlayan bir eşyadır. İçerisine her türden eşya koyulabilir. Kullanım alanına göre içerisine koyulan eşyaların türleri de değişiklik gösterir. Giyinme odalarında kullanıldığı zaman içerisine daha çok kıyafet konulabilir.

Diğer bir türden kiler tarzında olan odalarda kullanıldığında bakliyat ya da yastık yorgan gibi görünmesi istenilmeyen eşyalar konur. Dolabın asıl amacı bir eşyayı saklamak olduğu için dolap kapağı önemli bir malzemedir. Kapak sayesinde içerisindeki eşyalar gizlenir ve temiz bir şekilde kalır. Dolabın da kapağını sabitlemek çok çok önemlidir. Dolaba kapak monte edilir iken menteşe kullanılır. Kullanılan menteşe de dolaba uyumlu olmalıdır. Yani boyutu dolaba uygun olmalıdır.

Menteşe çeşitleri;

Düz, deve, robot, 90 derece, 45 derece, kapak, kapı, kuyruklu, mil, sac ve alüminyum olarak sınıflandırılır. Hangi dolaba hangi menteşe gelmelidir düşüncesi bilinmeli ve bu duruma uygun şekilde menteşe tercih edilmelidir. Menteşeleri genel olarak marangozlar oldukça fazla kullanır. Menteşe gerektiği zaman herhangi bir hırdavat malzemeleri dükkanına girilebilir.

Marangoz dükkanlarında menteşeler kesinlikle bulunum gösterir. Aynı zamanda demir kapı için menteşe isteniyor ise kapı yapılan dükkanlarda da menteşe bulunum gösterir. Bunların dışında bazı marketler de menteşe bulundurur. Küçük bir araştırmadan sonra kolaylıkla istenilen menteşeye ulaşım gösterilebilir. Menteşe, kullanışı çok fazla ve kolay olan bir materyaldir. Çoğu zaman bulunum göstermesi de gerekir.